Web Sitenizi Hızlandırmanın 9 Yolu

Listeleniyor: Bloglar
Web Sitenizi Hızlandırmanın 9 Yolu
62 Son Güncelleme: 05-02-2021 10:39
Web Sitenizi Hızlandırmanın 9 Yolu

Web sitenizi hızlandırmanın ve aynı zamanda kullanıcı memnuniyetini artırmanın çeşitli yollarını açıklayan birçok çevrimiçi kılavuz bulabilirsiniz, ancak hangi ipuçları en iyi sonucu verir? Domainci.com.tr , dünyanın önde gelen içerik dağıtım ağına katılarak web sitenizin performansını iyileştirmenin, yükleme süresini azaltmanın ve sitenizi hızlandırmanın en iyi yolunu size anlatmak için burada.

Kullanıcıların web sitenizi ziyaret ettiklerinde fark etmelerini istediğiniz ilk şey nedir? Harika düzeniniz ve tasarımınız? SSL sertifikaları gibi güven inşa eden güvenlik özellikleriniz ? Ya da site navigasyonunuz ne olacak? Eh, bunlar harika şeyler, ancak web siteniz yeterince hızlı yüklenmiyorsa, ziyaretçileriniz o kadar uzağa gitmiyordur. Site yükleme süreniz, çevrimiçi başarınız için önemli bir unsurdur. Aberdeen Group tarafından yapılan bir araştırmayükleme süresinde 1 saniyelik bir gecikmenin dönüşümlerde% 7, sayfa görüntülemelerinde% 11 ve müşteri memnuniyetinde% 16 düşüşle sonuçlandığını buldu. Hızlı yüklenen bir web sitesi yalnızca daha iyi kullanıcı deneyimi sağlamaz; aynı zamanda satışları artırabilir veya marka imajınızı ve son olarak ama aynı derecede önemli olarak arama motoru sıralamanızı artırabilir. Google, site hızının algoritması tarafından sayfaları sıralamak için kullanılan sinyallerden biri olduğunu belirtti.

Aşağıdakiler web sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olabilir

En iyi web barındırıcısını seçin

Her şeyi doğru yapabilirsiniz, ancak yanlış web barındırıcısına güvenirseniz, sitenizin hızında önemli bir fark yaratabilir. Konu web sitesi hızı ve çalışma süresi olduğunda, sizin için en iyi web barındırıcısını seçmek çok önemlidir.

Görsel boyutunuzu optimize edin

Resimler optimize edilmediğinde, çok sayıda sunucu kaynağı kullanabilir ve yüklenmesi uzun zaman alabilir. Diğer dosyalar için de sıkıştırmayı etkinleştirmelisiniz. 150 bayttan büyük dosyaların boyutunu azaltmanıza yardımcı olabilecek yazılımlar mevcuttur.

Görüntü sıcak bağlantısından kaçının

Görüntü sıcak bağlantısı (aynı zamanda satır içi bağlantı olarak da bilinir), görüntüyü sunucunuza yüklemek yerine bir web sitesindeki bir görüntüye bağlanmayı tanımlar. Başkalarının kendi resimlerinizi hotlink etmesini de engellemelisiniz. Her ikisi de web sitenizi yavaşlatabilir.

Yönlendirmeleri akıllıca kullanın

Bazen yönlendirmeler kaçınılmazdır ve çok yararlı olabilir, ancak sayfa yükleme süresine de zaman ekleyebilirler. Bir sayfa başka bir sayfaya yönlendirme yaptığında, kullanıcı sayfanın yüklenmesini beklerken ek süre ile karşılaşır.

Bağlantı bakımı

JavaScript, CSS veya bir resim URL'sindeki bozuk bağlantılar, web sitenizin yükleme süresinin de yavaşlamasına neden olabilir. Zaman zaman, tüm bağlantılarınızın düzgün çalıştığından emin olun ve sitenizi etkilemeden önce bunları düzeltin. 

Gereksiz eklentileri veya eklentileri silin

Çok sayıda eklenti ve eklenti, web sitenizin hızını büyük ölçüde azaltabilir. Sadece gerekliyse bir eklenti kullanmalı ve çok sayıda komut dosyası veya stil yükleyen eklentilerden kaçınmalısınız.

Tarayıcı önbelleğini etkinleştirin

Tarayıcılar, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için bilgileri önbelleğe alır. Bir ziyaretçi geri geldiğinde, tarayıcının tüm sayfayı yeniden yüklemesi gerekmez. Önbelleğe almayı etkinleştirmek, hızı önemli ölçüde artırabilir ve web sitenizin yüklenme süresini azaltabilir.

Veritabanınızı optimize edin

Verileri kaydetmek için veritabanı kullanımına dayanan bir CMS kullandığınızda veritabanınızı düzenli olarak temizlemek çok etkili olabilir. Bu süreç ayrıca belirli eklentilerle otomatik hale getirilebilir.

Sonunda web sitenizi hızlandırmanın en iyi yolunu koruduk.

Bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) kullanın

CDN'ler, içerik teslim etme yükünü dağıtmak için kullanılan sunucu ağlarıdır. Örneğin Cloudflare CDN, dünya çapında yaklaşık 200 şehirde veri merkezlerine sahiptir. Bir CDN, bu sunuculardaki içeriği önbelleğe alır, böylece son kullanıcıya ana bilgisayardan daha yakın konumlandırılır. Bu, ağ gecikmesini azaltır ve sayfa yükleme sürelerini büyük ölçüde azaltır.

Sitenizi güçlendirmenin ve ek güvenlik eklemenin birçok yolu vardır, ancak web sitesi optimizasyonu ve güvenliği konusunda ciddiyseniz, Cloudflare'ye yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Cloudflare CDN'ye katılmanın diğer birçok avantajına ek olarak, görüntü optimizasyonu ve önbelleğe alma ile web sitenizin hızını ve performansını iyileştirmeye yardımcı olması için Cloudflare'ye güvenebilirsiniz. Bir web sitesi hız testi , web mülklerinizin nasıl performans gösterdiğini ve verimsizliklerin nerede olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir, böylece hemen harekete geçebilirsiniz.

Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Adı adı seo sıralaması stratejisi Bloglar

Adı adı seo sıralaması stratejisi

327 05.02.2021 11:43
Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

182 12.01.2021 15:16
Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma Bloglar

Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma

173 05.02.2021 14:53
Aşk ayı için 5 Web Kaynağı Bloglar

Aşk ayı için 5 Web Kaynağı

172 05.02.2021 11:34
Domainci.com.tr Tanıtım Bloglar

Domainci.com.tr Tanıtım

164 04.01.2021 02:23

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361