Siber Güvenlik Stratejileri

Listeleniyor: Bloglar
Siber Güvenlik Stratejileri
47 Son Güncelleme: 05-02-2021 10:43
Siber Güvenlik Stratejileri

Bu yıl siber güvenlik dünyasındaki riskler, trendler ve gelişmeler açısından neler bekleyebilirsiniz? İşte,  marka koruma ekibimizin sizi 2020'de zirvede olacaklara hazırlamak için hazırladığı en iyi stratejilerden bazıları  :

1. Yeni ve gelişmiş siber saldırılar

Dünyada önemli bir değişimin yaşandığını görüyoruz. Teknolojinin gelişen doğası çevrimiçi ortamı değiştiriyor ve tehditlerin ve saldırı vektörlerinin sayısı artıyor. Veri ihlali, kimlik avı saldırısı veya diğer siber olaylar yoluyla marka suistimali ve değerli fikri mülkiyetin kaybedilmesi, günümüzde işletmeler için başlıca tehdittir.

Robotları  ve diğer kötü niyetli siber saldırıları sitenize ulaşmadan önce engelleyen DDoS azaltma ve müşteri veri ihlali önleme ile siber güvenlik ihtiyaçlarınıza yanıt vermek için Cloudflare® ile ortaklık kurduk  .

Dünyanın en büyük İçerik Dağıtım Ağlarından ( CDN ) biri olan Cloudflare, küresel internet taleplerinin% 15'ini denetler. Cloudflare, ağındaki 20 milyon İnternet özelliğini hedefleyen saldırılardan öğrenerek siber güvenlik tehditlerine karşı proaktif olarak koruma sağlar. Neden Cloudflare zamanının geldiğini öğrenin.

Cloudflare Siber Güvenlik

Görüntü Kaynağı: Cloudflare

2. Güvenlik ihlalleri ve şifreler

Göre Verizon Veri İhlali Araştırmalar Raporu , ihlalleri% 80'i hala kaynaklanır veya zayıf ve yeniden şifrelerle sağladı. Daha iyi parolalara ek olarak, iki faktörlü kimlik doğrulama gibi kimlik doğrulama teknolojileri, kuruluşlar için bu en üst düzey riski azaltır. Her kuruluş siber güvenliğine yatırım yapmalı ve bu çok faktörlü kimlik doğrulama uygulamalarını uygulamalıdır. 

İki faktörlü kimlik doğrulama, dijital varlıklarınız için ek bir koruma katmanı sağlar. 101 alan adı hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirildiğinden emin olmak için bugünden daha iyi bir zaman olamaz. Hesabınızı nasıl güvence altına alacağınızı göstereceğiz !

İki Faktörü Etkinleştir

3. Kimlik avı e-postaları finans çalışanlarını dolandırıyor

Veri ihlallerinden ve dijital soygunlardan muzdarip olan şirketleri duyduğumuzda, genellikle
büyük siber saldırıların arkasındaki suçlu olduğunu hayal ederiz . Ancak saldırılar her zaman kodunuza veya web sunucularınıza zorla giriş yapılmasını gerektirmez. Aslında çoğu durumda, saldırganın yapması gereken tek şey nazikçe sormaktır.

Sosyal medya kimlik avı saldırıları endişe verici bir oranda artıyor - 2019'da% 75 arttı! Tüm sosyal medya platformları arasında, çalışanlarınızın LinkedIn'i kullanırken muhtemelen en rahatı sizsiniz. Sonuçta, profesyoneller için sosyal medya kaynağıdır. Görünüşe göre, şirketinizin kimlik avına çıkması en muhtemel olan şey! KnowBe4 bulgularına göre LinkedIn, diğer tüm sosyal medya platformlarının toplamından daha fazla kimlik avı e-postalarında görünen bir numaralı suçluydu .

LinkedIn Siber Güvenlik

Muhasebe ve finans departmanlarınızdaki savunmasız çalışanlara yönelik kimlik avı saldırılarına karşı savunmak zordur çünkü bunlar insani duyguları besler ve sezgisel karar verme gerektirir. Çalışanlarınızdan birinin, LinkedIn gibi güvenilir bir tarafın markasını taşıyan bir dış kaynakla para transferi yapması veya hassas bilgileri paylaşması için kandırılması durumunda ne olacağını hayal edin  ? Basit bir siber güvenlik hatası şirketinize milyonlarca dolara mal olabilir. 

Siber Güvenlik Çözümünüzü Koruyun

Enterprise Guide to Cyber ​​Attack Prevention , var olan farklı siber saldırı türlerini anlamanıza ve bir kimlik avı e-postasının uyarı işaretlerini belirleyebilmenize yardımcı olacaktır.

Kuruluşunuzdaki veri ihlali riskini azaltmak için bu kaynağı iş arkadaşlarınızla paylaşın.

Kılavuzu EdininSiber Saldırı Önleme için Kurumsal Kılavuz

Siber Güvenlik Hazırlandı

Yeni yılın getireceği riskleri görmek için beklemeyin - dijital varlıklarınızı korumanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi görmek ve 2020'nin şimdiye kadarki en güvenli yıl olduğundan emin olmak için bugün özel hesap yöneticilerimizden biriyle iletişime geçin.


Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Adı adı seo sıralaması stratejisi Bloglar

Adı adı seo sıralaması stratejisi

327 05.02.2021 11:43
Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

182 12.01.2021 15:16
Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma Bloglar

Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma

173 05.02.2021 14:53
Aşk ayı için 5 Web Kaynağı Bloglar

Aşk ayı için 5 Web Kaynağı

172 05.02.2021 11:34
Domainci.com.tr Tanıtım Bloglar

Domainci.com.tr Tanıtım

164 04.01.2021 02:23

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361