Premium Alan Adı Satın Almalısınız?

Listeleniyor: Bloglar
Premium Alan Adı Satın Almalısınız?
55 Son Güncelleme: 05-02-2021 10:44
Premium Alan Adı Satın Almalısınız?

Verdiğiniz ticari marka teriminiz için premium alan adı satın almazsanız, olası web sitesi ziyaretçilerini başka bir şirkete kaptırabilirsiniz.

1000'den fazla üst düzey alan bulunmasına rağmen, belirli bir terim için kaydedilebilen yalnızca bir .com vardır. Yıllar içinde  .comİnternetin favori alan adı olarak ün kazandı. Öyle ki, müşteriler web sitesi adreslerini otomatik olarak .com ile ilişkilendirir. O kadar yaygındır ki, tüm alan adı kayıtlarının% 50'den fazlasını oluşturur. 

Bu, tüm premium alan adlarının .com olduğu anlamına gelmez - olmaları gerekmez. Bugün mevcut  olan .BANK alanı  veya bir .APP alanı gibi tüm yeni alan uzantılarıyla , sektörünüze veya "işinize" uygun bir premium alan adı satın alabilirsiniz. Anahtar terimler ve ifadeler için yalnızca belirli bir miktarda permütasyon mevcuttur; bu, premium alan adlarına değer olarak değer verirsiniz . Pazarınıza özel bir premium alan adı satın aldığınızda, o alana rakiplerinizin sahip olamayacağı şekilde sahip olursunuz. Bu yıl 6 haneli yeni alan adlarının satıldığı rekor bir yıl oldu.

ev kredisi premium alan adı satın alın

www.home.loans

Home . Krediler girişimci Blake Janover'a 500.000 dolara satıldı. Alan adı, konut kredilerini kapsayan bir site içindir.

tatil evleri bir premium alan adı satın alın

www.vacation.rentals

Vacation.rentals , 530.000 $ karşılığında satın alındığında yeni bir üst düzey alan adının halka açık olarak bildirilen en yüksek satış rekorunu kırdı.

Premium alan adı satın aldığınızda avantajlar

1. Ticari Markanızı Koruyun

Birçok alan adı anlaşmazlığı , ticari marka adları için premium alan adını satın almak isteyen her iki taraftan kaynaklanmaktadır . Yalnızca bir ticari markaya sahip olmak, başka bir meşru işletme için de geçerli olabilecek bir etki alanı üzerindeki haklarınızı zorunlu kılmaz. Alan adı kayıt süreci, büyük ölçüde ilk gelene ilk hizmet edilen bir ekosistemdir. Etki alanı sahibinin ticari markanızla rekabet etmeyen bir ad için meşru bir kullanımı varsa, bir etki alanı adını zorla kurtarmak mümkün olmayabilir.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), "karışıklık olasılığı yok" testini geçtiği sürece bir ticari markayı birden fazla tarafa kaydettirecektir. USPTO, başvuru sahipleri arasında yeterince farklılaşma olduğunu tespit ederse, aynı terim için birden fazla ticari marka verecektir.

Verdiğiniz ticari marka teriminiz için premium alan adı satın almazsanız, olası web sitesi ziyaretçilerini başka bir şirkete kaptırabilirsiniz. 

 

2. Anahtar Teriminizin Sıralaması

Premium alan adları SEO'nuzu büyütmenize yardımcı olur. Anahtar teriminiz için premium bir alan adı satın alırsanız, bu yüksek değerli arama terimleri için trafiği otomatik olarak yakalarsınız. İstediğiniz son şey, tüm sıkı çalışmanızla yeni bir başlangıç ​​veya başka bir marka yaratan marka değeri. Premium alan adına sahip olan marka, o terim için mesajlaşmanın sahibidir. 

3. Uyumlu Markalaşma

En sık duyduğumuz ters tepki, şirketlerin bir alan adı için bu tür bir parayı harcamaya istekli olmamasıdır. Birçok kişi premium alan adı fiyatına premium bir alan adı satın almaktan çekiniyor . Bilmedikleri şey, premium alan adlarına sahip olmadıkları için zaten bunun için ödeme yaptıklarıdır. Tutarsız pazarlama ve markalaşmanın yarattığı kafa karışıklığı ile bedelini ödüyorlar.

Götürmek

Günümüzde bir markanın sahip olduğu fikri mülkiyetin en önemli parçalarından biri, premium alan adlarıdır. Alan adları varlıklardır ve bir markanın DNA'sı için çok önemlidir. Bugünün alan adları, bir işletmenin fiilen çevrimiçi ticari markaları haline geldi, bu nedenle şirketlerini büyütme konusunda ciddi olan herkesin markaları için premium bir alan adı satın alması gerekiyor.

Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Adı adı seo sıralaması stratejisi Bloglar

Adı adı seo sıralaması stratejisi

327 05.02.2021 11:43
Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

182 12.01.2021 15:16
Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma Bloglar

Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma

173 05.02.2021 14:53
Aşk ayı için 5 Web Kaynağı Bloglar

Aşk ayı için 5 Web Kaynağı

172 05.02.2021 11:34
Domainci.com.tr Tanıtım Bloglar

Domainci.com.tr Tanıtım

164 04.01.2021 02:23

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361