Yeni Başlayanlar İçin SSL Rehberi

Listeleniyor: Bloglar
Yeni Başlayanlar İçin SSL Rehberi
50 Son Güncelleme: 05-02-2021 11:11
Yeni Başlayanlar İçin SSL Rehberi

SSL nedir?

Çoğu kişi , bir web sitesi adresinde "HTTP ve HTTPS" yi başlangıç ​​öğesi olarak tanır . Ancak, herkes Köprü Metni Aktarım Protokolünün (HTTP) işlevini bilmiyor. HTTP'de veriler, tarayıcınız ile bulunduğunuz web sitesi arasında gönderilir. HTTP web siteleri genellikle şifreli veya güvenli kabul edilmez.

HTTPS - Güvenli için S, web sitesi adresinde görüntüleniyorsa, bu, Güvenli Yuva Katmanı (SSL) aracılığıyla güvenli bir bağlantı olduğu anlamına gelir. SSL, bir web sunucusu ile tarayıcı arasındaki bu bağlantıyı şifrelemek için kullanılan teknolojidir.

Yine de SSL Nedir?

Web sitenize bir SSL sertifikası eklediğinizde , siteniz boyunca aktarılan hassas bilgileri şifrelersiniz. Bir SSL sertifikası ile, aralarında aktarılan verilerin bilgisayar korsanları tarafından okunmasının imkansız kalmasını sağlayarak işinizi ve müşterilerinizin verilerini korursunuz.

SSL, müşterilerinizi siber suçlulardan korur ve kilit simgesi veya yeşil çubuk gibi görsel ipuçlarıyla marka güveni oluşturur. Güvenli bir bağlantı ile güven temeli oluşturmak, başarınız için çok önemlidir.

SSL Sertifikası ne tür hassas bilgileri korur?

  • İşlem ve banka bilgileri
  • Kredi kartı bilgisi
  • Kullanıcı adları ve şifreler
  • İletişim bilgileri
  • Arama çubuğu geçmişi
SSL güvenlik kilitli dizüstü bilgisayar

SSL'nin faydaları nelerdir?

Sonuç olarak, insanlar güvendikleri markalarla iş yaparlar. Güven, İnternet ekonomisinin temelidir. Bu güveni sağlamak için SSL ile uçtan uca güvenliğe ihtiyacınız var.

SSL olmayan web siteleri, en değerli dijital varlıklarından birini savunmasız bırakıyor. Bilgisayar korsanları, e-posta kimlik avı kampanyaları yoluyla müşterileri hedefleyebilir veya bir siteden geçen özel bilgileri yakalayabilir. Tek gereken, bir işi mahvetmek için tek bir ihlaldir.

 

Bir ziyaretçi bağlantının güvenli olduğunu nasıl bilecek?

Güvenli bir web sitesini gösteren birkaç görsel gösterge vardır. Hangi web tarayıcısını kullanırsanız kullanın, tüm tarayıcılar güvenilir görsel ipuçlarını gösterecektir.

  • HTTPS
  • Asma kilit
  • Şirket Adı
  • Güvenilir Site Mührü
SSL'nin faydalarıgüvenli SSL bağlantısına sahip örnek tarayıcıKullanıcıların% 50'sinden fazlası tercih ettikleri tarayıcı olarak Google Chrome'u seçiyor

SSL neden önemlidir?

Şu an itibariyle, SSL'ye sahip olmak artık bir seçenek değil, sektör genelinde yaşanan değişimlerle geride kalmak istemiyorsanız bu bir gerekliliktir.

Çevrimiçi saldırılar daha sık ve giderek daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar, gizli verileri içeren çevrimiçi işlemlerin güvenliğini sağlamak için giderek daha fazla inceleme altındadır.

TARAYICI PAZAR PAYI 

İnternet karanlık ve dehşet dolu. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Google, bu soruna ışık tutmak ve web'deki herkesin güvenliğini sağlamak için adımlar attı. Müşterileri işlerinde hangi şirketlere güvendiklerine karar vermeleri için bilgi ile donatmak için görsel güvenlik göstergeleri artık her zamankinden daha belirgindir.

 

Tarayıcı pazar payı

2015 yılında, SSL için bir Google güncellemesi, HTTPS'yi arama algoritmasında hafif bir sıralama sinyali olarak kullanmaya başladı. Zamanla, tüm web sitesi sahiplerini SSL güvenli web sitelerine geçiş yapmaya teşvik etmek için, SSL şifrelemeli endüstri lideri güvenliği uygulamaya daha fazla önem vermeye başladılar .

Google'ın geniş tarayıcı pazar payı, İnternet'in nasıl çalıştığı ve gelecekte nereye gideceği konusunda önemli bir etkiye sahip oldukları anlamına gelir. Google, SSL'de önemli bir hisseye sahiptir ve tüm sitesinde HTTPS uygulayan siteleri tercih eder.

HTTP'nin işlenmesindeki değişiklikler yürürlüğe girdiğinden beri

SSL HTTPS bağlantısı üzerinden yüklenen sayfalar

Güvenli Olmayan Tarayıcı Uyarılarından Kaçının

Birçok tarayıcı, bir kullanıcı güvenli olmayan bir bağlantıya sahip bir siteye girmeye çalıştığında güvenlik uyarılarını tetikler. Google Chrome, şifrelenmemiş tüm web sitelerini güvensiz olarak işaretler ve hatta müşterilerin onları ziyaret etmesini engellemek için Güvenli Olmayan bir uyarı görüntüler.

Güvenli Olmayan tarayıcı uyarısı, işletmenizin ön kapılarının dışında, insanlara içeri girmemelerini söyleyen bir tabela ile ayakta durmaya eşdeğerdir.

Amaç, web sitenizin olabildiğince çok kişiye hizmet vermesini sağlamak ve müşterilere amaçlandığı şekilde harika bir deneyim sunmaktır. Müşterileri ve ticari itibarlarını koruma konusunda ciddi olan şirketler, dijital mülklerinde SSL uygulamalıdır.

Chrome Güvenlik Göstergeleri

2019'DA YAYGIN TARAYICI HATALARI

2019'da yaygın tarayıcı hatalarıSSL olmayan sitelerde alışveriş yapmayın
Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Adı adı seo sıralaması stratejisi Bloglar

Adı adı seo sıralaması stratejisi

327 05.02.2021 11:43
Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

182 12.01.2021 15:16
Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma Bloglar

Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma

173 05.02.2021 14:53
Aşk ayı için 5 Web Kaynağı Bloglar

Aşk ayı için 5 Web Kaynağı

172 05.02.2021 11:34
Domainci.com.tr Tanıtım Bloglar

Domainci.com.tr Tanıtım

164 04.01.2021 02:23

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361