SSL Faydaları Website Koruma Yöntemleri

Listeleniyor: Bloglar
SSL Faydaları Website Koruma Yöntemleri
49 Son Güncelleme: 05-02-2021 11:13
SSL Faydaları Website Koruma Yöntemleri

İşletmeniz için doğru doğrulama yöntemini seçme

SSL söz konusu olduğunda üç doğrulama düzeyi vardır. İşletmeniz için uygun doğrulama yöntemini seçebilmeniz için her doğrulama sürecinin neleri içerdiğini öğrenin.

ALAN DOĞRULAMA (DV)

DV sertifikaları, SSL için harika bir giriş niteliğindedir. Etki alanı doğrulama ile etki alanı sahipliğini üç kolay yoldan biriyle kanıtlamanız gerekir:

  1. E-posta Tabanlı Kimlik Doğrulama
  2. Dosya Tabanlı Kimlik Doğrulama
  3. CNAME / DNS Tabanlı Kimlik Doğrulama
DV SSL'ye hızlı bir bakış

ORGANİZASYON DOĞRULAMA (OV)

OV, kuruluşunuzun yasal bir tüzel kişilik olduğunu kanıtlamak için hafif bir inceleme süreci gerektirir. OV sertifikaları, EV seçenekleri kadar pahalı olmadıkları, ancak yine de DV'den daha fazla SSL ve güven göstergeleri sundukları için güzel bir orta yol SSL çözümüdür. OV almak için beş gereklilik vardır .

OV SSL'nin beş gereksinimi

GENİŞLETİLMİŞ DOĞRULAMA (OV)

EV, mevcut en premium doğrulama yöntemidir. Dünyadaki en güvenilir siteler EV kullanır. Bu sertifikalar, web sitelerinde öncelikle web'de evrensel olarak en çok tanınan güven sembolü olan yeşil adres çubuğuyla tanımlanabilir. Bir EV almak için yedi gereksinim vardır .

EV SSL'nin yedi gereksinimi

DV ve EV SSL

DV sertifikaları, tarayıcı gereksinimlerini karşılama amacına hizmet eder, ancak herkes için bir çözüm değildir. Şifreleme standartlarındaki endüstri çapında yükselişten bu yana, DV'ler gibi ücretsiz ve uygun maliyetli çözümler genellikle kimlik avı ve dolandırıcılık faaliyetleriyle ilişkilendirilir.

OV ve EV gibi seçenekler, DV ile bazı tehlikelerin üstesinden gelmeye yardımcı olan işletme düzeyinde doğrulama gerektirir. İşletme tarafından onaylanmış sertifikalar ayrıca müşterilere işinizden bahsettiğinizden emin olmak için daha fazla kontrol ve daha iyi güvenlik göstergeleri sunar.

DV ve EV SSL

EV SSL'nin faydaları

EV sertifikaları, müşterilere web sitenizin değeri ve güvenliği konusunda güvence verir. Yeşil adres çubuğu, müşterilerin bir web sitesi operatörünün kimliğine karşı görsel olarak daha güvende hissetmelerini sağlar ve kullanıcılarınızı web sitenizde ilerlemeleri için güvende olmalarını teşvik eder. EV sertifikaları için geliştirilmiş doğrulama süreci, kimlik avına ve sahte kimliğe bürünme sitelerini içeren diğer suç saldırılarına karşı ekstra güvenlik sağlar. 

PCI-DSS, HIPAA, HITECH, SOC2 ve GDPR gibi birçok standart ve düzenleme , çevrimiçi işletmelerin çevrimiçi gizli bilgilerin çalınmasıyla mücadele için önlemler almasını gerektirir. EV, bir SSL sertifikasının sunabileceği en güvenilir korumadır.


Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Adı adı seo sıralaması stratejisi Bloglar

Adı adı seo sıralaması stratejisi

327 05.02.2021 11:43
Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

182 12.01.2021 15:16
Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma Bloglar

Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma

173 05.02.2021 14:53
Aşk ayı için 5 Web Kaynağı Bloglar

Aşk ayı için 5 Web Kaynağı

172 05.02.2021 11:34
Domainci.com.tr Tanıtım Bloglar

Domainci.com.tr Tanıtım

164 04.01.2021 02:23

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361