Adı adı seo sıralaması stratejisi

Listeleniyor: Bloglar
Adı adı seo sıralaması stratejisi
1.319 Son Güncelleme: 05-02-2021 11:43
Adı adı seo sıralaması stratejisi

SEO stratejisi, İnternetin başlangıcından bu yana önemli ölçüde gelişti. Kalabalık web tasarımı ve dostça olmayan bir kullanıcı deneyimi ile sonuçlansa bile, eskiden web sitenizi anahtar kelimelerle doldurmak, gidilecek yoldu. Bugünün SEO uygulamaları kullanıcı odaklıdır. Anahtar kelimeler hala önemlidir, ancak markanızın arama sonuçlarında gösterilme olasılığını etkileyen birçok unsurdan yalnızca biridir.

Etki alanı düzeyinde, SEO stratejinizi önemli ölçüde iyileştirmek için yapabileceğiniz birkaç küçük düzenleme vardır.

SEO stratejisi

 

Resim Kaynağı: upila.com

Alandaki 1 Numaralı Anahtar Kelime

Müşteriler, markaları için kısa, uzun, genel vb. Ana etki alanını seçme konusunda bizden her zaman tavsiye ister. Standart uygulama, işletmenizle ilgili anahtar kelimeleri içeren kısa bir etki alanı adı kaydetmektir. Günümüzde markalar, anahtar kelimeleri stratejik yerleşim açısından düşünmelidir. Yeni jenerik alan adları elde etmenize yardımcı olabilir bu .

seo stratejisi yeni genel etki alanları

Yeni gTLD programı hala oldukça yeni olduğu için, alanda daha fazla kullanılabilirlik ve markaların istedikleri adı alma şansı daha fazla. Yeni alan adlarıyla noktadan önce ve sonra anahtar kelimelere sahip olabilirsiniz. Örneğin, yerine gibi bir alan adı alma https://homeloans.com  (bir bacak ve bir kol mal olacağını edinilen ) kayıt olabilir https://home.loans . Bu isim , aradığımız ana unsurları harika bir isimle karşılıyor - kısa ve anahtar kelime açısından zengin.

Alan adına anahtar kelimeler eklemenin yanı sıra, yerel arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için bir SEO stratejisi vardır . Ülke kodu alanları dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Onları Amerika Birleşik Devletleri'nde görmeye alışkın değiliz, ancak seyahatlerinizde kesinlikle onlarla karşılaştınız. Ülke kodu etki alanı altında çalışan web siteleri, uluslararası SEO performansı söz konusu olduğunda bir avantaj oluşturmaktadır. SEO kralı Moz , ccTLD'lerin arama sonuçlarında neden diğer alan uzantılarından daha iyi performans gösterdiğini açıklıyor:

Bir site bir ccTLD kullandığında, Google o sitenin (ve içerdiği tüm içeriğin) özellikle ccTLD tarafından hedeflenen coğrafi alanla alakalı olduğunu ve bu alandaki SERP'lerde görünmesi gerektiğini varsayar.

Https://example.fr , https://example.us ve https://example.com , https://example.fr arasında her şey kalite, yetki, alaka düzeyi, güvenilirlik ve diğer optimizasyon faktörlerinde eşitse Fransız bir kullanıcının SERP'sinde https://example.us ve https ://example.com'dan daha iyi sıralanır .

 

Ülkeye ve bölgeye özgü etki alanları, arama motorlarına ve kullanıcılara site içeriğinizin özel olarak bir coğrafi bölgeyi hedeflediğini göstermenin basit ve en güçlü yoludur.

# 2 URL'de okunabilirlik

Her SEO stratejisi alan adıyla başlar ve oradan kaynaklanır. Ürün sayfaları ve blogunuz dahil tüm web sitesi sayfalarınız için URL'lerinizin okunmasının ve anlaşılmasının kolay olduğundan emin olun. URL dizesini her zaman sayfa başlıklarınızla ve makale başlıklarınızla eşleştirin (her ikisi de o sayfa için hedeflenen anahtar kelimeyi içermelidir), böylece kullanıcılar ne bekleyeceklerini bilir ve bu anahtar kelimeler için sıralama yapabilirsiniz.

Bazı SEO stratejileri kesilir ve kurutulur, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanın kanıtlanmış yöntemleri, diğerleri ise bir kullanıcının sitenizle etkileşim şeklini iyileştirmek için gösterişe dayalı önerilerdir. URL’deki kelimeleri ayırmak için kısa çizgi ve alt çizgi kullanmak, alan adınızın ziyaretçileriniz için daha kolay okunmasını sağlamanın basit bir yoludur.

Örneğin, bu blog gönderisinin başlığı "Daha İyi Etki Alanı Sıralaması için SEO Stratejisi" olduğundan, mükemmel bir eşleşme URL'si

Ayrıca durdurma kelimelerini de kaldırabilirsiniz (makale başlıklarınızda büyük yazmadığınız kelimeler ve benzeri), örneğin bu makale URL'sinde "for" kelimesini kaldırdık. Durdurma kelimeleri dahil edilebilir ve SEO stratejinize zarar vermez, ancak URL'nizin kısa ve öz olmasını istersiniz, bu yüzden mümkün olduğunda onları atlamanızı öneririz.

URL'nizdeki klasörlerin sayısını sınırlayın, ne kadar çok klasör varsa, alanınız kullanıcılara ve arama motorlarına o kadar karmaşık görünür. Bu blog gönderisi URL'sindeki ek bir klasör şuna benzer:

Ek klasörlere sahip olmak performansınıza zarar vermez, ancak gerekirse gelecekte URL dizelerini düzenlemeyi önemli ölçüde zorlaştırırlar.

# 3 Genel SEO stratejisi yönetimi

Amaç, kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmesini mümkün olduğunca basit hale getirmektir. Yönlendirmelerinizi sınırlayın . URL A'nın URL B'ye yönlendirilmesi sorun değil, ancak durması gereken yer burası. URL A, URL C'ye yeniden yönlendiren URL B'ye yeniden yönlendiriyorsa, teknik olarak uygundur ancak ideal değildir (URL A'yı doğrudan URL C'ye yönlendirmelisiniz), ancak üç veya daha fazla yeniden yönlendirmeye devam ederse web siteniz için sorun görmeye başlayacaksınız. A noktasından B noktasına (web siteniz!) Ulaşmayı olabildiğince kolaylaştırmak istiyorsunuz.

Benzer şekilde, yinelenen içeriğe sahip birden çok URL'niz varsa, bir sayfayı diğerine yönlendirmek veya içeriği bir standart ile birleştirmek için bir yönlendirme kullanın. Bunu yapmazsanız, Google, arama sonuçlarında kullanıcılara hangi URL'nin gösterileceği gibi, sizin adınıza arama sonuçlarıyla ilgili önemli bilgileri belirler. Benzer içeriğe sahip yinelenen sayfalara sahip olmak, Google'ın sitenizi taramak için harcadığı süreyi artırarak SEO performansınıza zarar verebilir.

SEO stratejisi, küçük işletmelerde veya çevrimiçi markalaşmada yeni olanlar için korkutucu bir başarı gibi gelebilir, ancak alan düzeyinde birkaç küçük ayarlamayla, arama sonuçlarındaki alan sıralamanızı önemli ölçüde artırabilirsiniz.


Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma Bloglar

Domain Yenilemeyi Unutan 3 Firma

797 05.02.2021 14:53
Aşk ayı için 5 Web Kaynağı Bloglar

Aşk ayı için 5 Web Kaynağı

779 05.02.2021 11:34
Web Sitenizi Büyütmenin 3 Yolu Bloglar

Web Sitenizi Büyütmenin 3 Yolu

709 05.02.2021 11:39
Domainci.com.tr Tanıtım Bloglar

Domainci.com.tr Tanıtım

374 04.01.2021 02:23

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361