Alınan Bir Alan Adı Nasıl Alınır

Listeleniyor: Bloglar
Alınan Bir Alan Adı Nasıl Alınır
157 Son Güncelleme: 08-02-2021 21:56
Alınan Bir Alan Adı Nasıl Alınır

almaya hazır. Bunu arama çubuğuna yazarsınız ve mükemmel alan adınızın mevcut olmadığını anlarsınız. Henüz seçeneklerin dışında olmadığın gözyaşlarını sil. Etki alanı pazarlığında hiçbir garanti yoktur, ancak burada birinden etki alanı adı satın almanıza yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.

Önce alan adının kime ait olduğunu belirleyin

Alan adının kime ait olduğuna bağlı olarak, alan adını almaya nasıl yaklaşmanız gerektiğini belirleyecektir. Karşılaşabileceğiniz dört tür sahip vardır: Cybersquatter'lar, alan adı sahipleri ( ikisi arasında bir fark vardır ), kurumsal ve ortalama Joe. Hızlı bir WHOIS araması  , alan adının kimin olduğunu belirlemeniz için ihtiyacınız olan bilgilerin çoğunu size verecektir. DomainTools.com gibi bazı WHOIS arama hizmetleri , alan adının ne kadar kullanılabilir olduğunun en iyi göstergelerinden biri olacak olan, sahibinin adı altında kaç alan adının kayıtlı olduğunu da söyler.

Cybersquatter Craig

d-2

Alan adlarını kaydettirmedeki Cybersquatter taktikleri genellikle marka adınızın yazım hatalarını veya ticari markanızı ihlal eden alan adlarını satın almayı içerir. Trademark Clearinghouse'a zaten kayıtlıysanız, UDRP'ye bir dava açarak alan adınızı geri alma hakkına sahipsiniz.

Domainer Derek

d-3

Etki alanı kullanıcıları tipik olarak kayıtlı yüzlerce ila binlerce etki alanı adına sahip olacaktır. Reklamların veya alıcı bilgilerinin bulunduğu bir park sayfası olup olmadığını görmek için alanı ziyaret edin. Alan adının mevcut olup olmadığını ve ne kadar olduğunu öğrenmek isteyeceksiniz. Bunun için Sedo ve Flippa.com gibi pazarlara bakabilirsiniz .

Kurumsal Cheryl

d-4

Büyük bir şirkete aitse, altında listelendikleri marka adını büyük olasılıkla tanıyabileceksiniz. Çoğu zaman şirketler, gelecek planları göz önünde bulundurularak mevcut alan adlarını satın alır ve satmaya istekli değildir.

Ortalama Joe

d-5

Ortalama bir Joe, bir kişinin adı altında kayıtlı veya daha önce hiç duymadığınız bir şirket olarak listelenmiş bir avuç alan adına sahip olabilir. İkincisi söz konusuysa, basit bir Google araması, bunun küçük bir işletme, başlangıç, etki alanı aracısı veya henüz çevrimiçi olarak kurulmamış bir işletme olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Alan adının mevcut olup olmadığını veya aktif olarak kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin. Kontrol edilecek bazı şeyler, telif hakkının güncel olup olmadığı ve blog yazılarının yeni olup olmadığıdır.

Ortalama bir Joe ile yanıltıcı olabilecek birkaç durum vardır. "Her şeyin bir fiyatı vardır" doğru değildir, eğer ortalama Joe işlerde bir iş girişimi olduğu için alan adını elinde tutuyorsa veya manevi değeri varsa, bir satış için pazarlık yapmakta zorlanabilirsiniz.

Alan sahibini bulun ve kendisiyle iletişime geçin

  • Aklınızda bir fiyat olduğundan emin olun, ancak önce size bir sayı veya aralık vermelerini sağlamaya çalışın. Pazar ve benzer alan adlarının hangi fiyata satıldığına dair bir fikir edinin.
  • Satıcıyla e-posta veya telefon yoluyla bağlantı kurun. Sahip, Gizlilik Koruması altında listelenmiş olsa bile  , listelenen e-posta altında onlara e-posta gönderebilirsiniz.
  • Bir alan adı yatırımcısına hakaret edecek kadar düşük bir fiyat atmayın. Piyasa değeri konusunda gerçekçi olun.
  • Büyük bir şirkete aitse, karar vericiyi bulun ve ciddi olduğunuzu bilmeleri için bir teklifte bulunun.
  • Kendiniz birinden alan adı satın almak isteyen büyük bir şirketseniz, sahibi markanızı tanırsa muhtemelen makul fiyattan daha yüksek bir fiyat isteyecektir. Bu durumda, isimsiz bir tarafın müzakere için mal sahibiyle iletişime geçmesi daha iyidir - bu konuda size yardımcı olacağız  .

Daha önce ne kadar çok araştırma yaparsanız, istediğiniz alanı alma şansınızı artıracaksınız. İyi şanslar!


Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

677 12.01.2021 12:16
Whois Gizlilik Kullanımı - Domainci Bloglar

Whois Gizlilik Kullanımı - Domainci

204 08.02.2021 21:59
Domainci.com.tr Tanıtım Bloglar

Domainci.com.tr Tanıtım

167 03.01.2021 23:23

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361