Web Sitenizi Hızlandırmanın 9 Yolu - Domainci

Listeleniyor: Haberler
Web Sitenizi Hızlandırmanın 9 Yolu - Domainci
536 Son Güncelleme: 05-03-2021 14:57
Web Sitenizi Hızlandırmanın 9 Yolu - Domainci

Web sitenizi hızlandırmanın ve aynı zamanda kullanıcı memnuniyetini artırmanın çeşitli yollarını açıklayan birçok çevrimiçi kılavuz bulabilirsiniz, ancak hangi ipuçları en iyi sonucu verir? domainci , dünyanın önde gelen içerik dağıtım ağına katılarak web sitenizin performansını iyileştirmenin, yükleme süresini azaltmanın ve sitenizi hızlandırmanın en iyi yolunu size anlatmak için burada.

Kullanıcıların web sitenizi ziyaret ettiklerinde fark etmelerini istediğiniz ilk şey nedir? Harika düzeniniz ve tasarımınız? SSL sertifikaları gibi güven oluşturucu güvenlik özellikleriniz ? Ya da site navigasyonunuz ne olacak? Eh, bunlar harika şeyler, ancak web siteniz yeterince hızlı yüklenmiyorsa, ziyaretçileriniz o kadar uzağa gitmiyordur. Site yükleme süreniz, çevrimiçi başarınız için önemli bir unsurdur. Aberdeen Group tarafından yapılan bir araştırmayükleme süresinde 1 saniyelik bir gecikmenin dönüşümlerde% 7, sayfa görüntülemelerinde% 11 ve müşteri memnuniyetinde% 16 düşüşle sonuçlandığını buldu. Hızlı yüklenen bir web sitesi yalnızca daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamaz; aynı zamanda satışları artırabilir veya marka imajınızı ve son olarak ama en önemlisi, arama motoru sıralamanızı artırabilir. Google, site hızının algoritması tarafından sayfaları sıralamak için kullanılan sinyallerden biri olduğunu belirtti.

Aşağıdakiler web sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olabilir

En iyi web barındırıcısını seçin

Her şeyi doğru yapabilirsiniz, ancak yanlış web barındırıcısına güvenirseniz, sitenizin hızında önemli bir fark yaratabilir. Konu web sitesi hızı ve çalışma süresi olduğunda, sizin için en iyi web barındırıcısını seçmek çok önemlidir.

Görsel boyutunuzu optimize edin

Resimler optimize edilmediğinde, çok sayıda sunucu kaynağı kullanabilir ve yüklenmesi uzun zaman alabilir. Diğer dosyalar için de sıkıştırmayı etkinleştirmelisiniz. 150 bayttan büyük dosyaların boyutunu azaltmanıza yardımcı olabilecek yazılımlar mevcuttur.

Görüntü sıcak bağlantısından kaçının

Görüntü sıcak bağlantısı (aynı zamanda satır içi bağlantı olarak da bilinir), görüntüyü sunucunuza yüklemek yerine bir web sitesindeki bir görüntüye bağlanmayı tanımlar. Başkalarının kendi resimlerinizi hotlink etmesini de engellemelisiniz. Her ikisi de web sitenizi yavaşlatabilir.

Yönlendirmeleri akıllıca kullanın

Bazen yönlendirmeler kaçınılmazdır ve çok yararlı olabilir, ancak sayfa yükleme süresine de zaman ekleyebilirler. Bir sayfa başka bir sayfaya yönlendirme yaptığında, kullanıcı, sayfanın yüklenmesini beklerken ek süre ile karşılaşır.

Bağlantı bakımı

JavaScript, CSS veya bir resim URL'sindeki bozuk bağlantılar da web sitenizin yüklenme süresinin yavaşlamasına neden olabilir. Zaman zaman, tüm bağlantılarınızın düzgün çalıştığından emin olun ve sitenizi etkilemeden önce bunları düzeltin. 

Gereksiz eklentileri veya eklentileri silin

Çok sayıda eklenti ve eklenti, web sitenizin hızını büyük ölçüde azaltabilir. Yalnızca gerekliyse bir eklenti kullanmalı ve çok sayıda komut dosyası veya stil yükleyen eklentilerden kaçınmalısınız.

Tarayıcı önbelleğini etkinleştirin

Tarayıcılar, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için bilgileri önbelleğe alır. Bir ziyaretçi geri geldiğinde, tarayıcının tüm sayfayı yeniden yüklemesi gerekmez. Önbelleğe almayı etkinleştirmek, hızı önemli ölçüde artırabilir ve web sitenizin yüklenme süresini azaltabilir.

Veritabanınızı optimize edin

Verileri kaydetmek için veritabanı kullanımına dayanan bir CMS kullandığınızda veritabanınızı düzenli olarak temizlemek çok etkili olabilir. Bu süreç ayrıca belirli eklentilerle otomatik hale getirilebilir.
Disqus Yorumları

POPÜLER HABERLER / Domainci

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361